بدون شک مهمترین دغدغه ی علاقه مندان به یادگیری زبان، مدت زمانی است که طول می کشد تا آنها بتوانند به زبان انگلیسی مکالمه کنند. بسیاری از زبان آموزان از طولانی شدن فرآیند یادگیری زبان و به ویژه مکالمه زبان انگلیسی گله مند هستند. در این مقاله قصد دارم تا به پشتوانه ی سال ها تجربه در تدریس، بهترین روش های یادگیری سریع مکالمه زبان در کوتاه ترین زمان شود را با شما به اشتراک بگذارم. 

۱) در کلاس های مکالمه شرکت کنید.

واقعیت این است که اگر سطح زبان بالایی ندارید، چاره ای جز شرکت در کلاس و آموزش دیدن ندارید. وقتی سطح زبان شما پایین تر از متوسط هست، نباید از خودتون انتظار داشته باشید که روان مکالمه کنید. اول باید آموزش ببینید و سطح عمومی خود را بالا ببرید. این یعنی اینکه لغت، گرامر، مکالمه و مهارت شنیداری خود را به کمک یک استاد تقویت کنید. اما نوع آموزش باید به گونه ای باشد که بیشترین کارایی را در کوتاه ترین زمان به همراه داشته باشد.

برای اینکه این آموزش بتواند منجر به مکالمه سریعتر شما شود باید بر روی دو مهارت اسپیکینگ و لیسنینگ متمرکز شود. لذا انرژی خود را متمرکز بر هدف خود کنید. در دوره های مکالمه شرکت کنید. از یک استاد خبره استفاده کنید. استادی که همزمان هم مطالب را به شما بیاموزد، هم با مکالمه در مورد آنچه به شما آموخته شما را مجبور به استفاده از مطالبی که آموختید کند.

در بین کلاس های مختلف، کلاس های آنلاین مکالمه خصوصی بیشترین تاثیر را در یادگیری شما خواهد داشت. زیرا تدریس فقط به شکل اختصاصی برای شما انجام میشه و با از بین بردن نقاط ضعف شما، سرعت پیشرفت شما بالا میره. کلاس های گروهی عموما برای پیشرفت های سریع مناسب نیستن زیرا به شکل ترمیک پیش می روند و تایم استاد به ناچار بین بچه ها تقسیم میشه.

لذا برای جمع بندی، بهترین نوع کلاس برای یادگیری مکالمه با سرعت بالا، استفاده از کلاس های آنلاین خصوصی مکالمه است.

۲) پارتنر برای مکالمه داشته باشید.

۳) از صحبت کردن نترسید.

۴) سریال ببینید و داستان را بازگو کنید.

۵) برای کمیک بوک ها و تصاویر داستان بسازید.

۶) داستان بخوانید یا گوش کنید و بازگو کنید.

۷) با خودتان صحبت کنید.

۸) صدای خود را ضبط و به آن گوش کنید.

۹) مکالمات را شبیه سازی کنید.