جواب: قطعا میشه. هیچ کاری حقیقتا غیر ممکن نیست و لذا میشه حتی بدون شرکت در کلاس های آیلتس آنلاین و صرف هزینه هم مدرک آیلتس گرفت. اما نکته اینجاست که تجربه ما و کلی زبان آموز دیگه ثابت کرده که بدون استفاده از یک استاد کاربلد، یک دوره درجه یک، یک ناظر، و یک برنامه دقیق، این فرآیند به حدی سختی میشه که خیلی بی انگیزه و خسته میشن و در نهایت جا میزنن. یا انقدری طولانی میشه که کلی انرژی و زمان ازشون میگیره. پس اگه بخوام صادقانه نظر بدم، بدون استاد و کلاس، هزینه و زمان و اعصابی که باید در نهایت براش خرج کنی بیشتر از هزینه ای که برای کلاس میکنی.

چه کلاس آیلتسی برم؟

اگه اهمیت استفاده از استاد خوب و دوره مناسب برات روشن شده، بزار در مورد کلاس آنلاین آیلتس بهت راهنمایی کنم. الان دیگه دهه سوم از قرن ۲۰ هست. روش های آموزش آنلاین انقدر پیشرفته شده که برای خیلی از مهارت ها (مثل آموزش زبان) واقعا دیگه نیاز نیست کلی تو راه و ترافیک و شلوغی و… پاشید برید بیرون از خونه و وقت، انرژی و هزینه خودتون رو ضایع کنید. می تونید توی خونه، توی یه فضای راحت، پشت سیستم و یا با گوشی خودشون، از یه استاد خبره استفاده کنی و فرآیند یادگیری و رسیدن به هدفتو سریع تر کنی. وقتی کلاس های آنلاین هم امکان اشتراک گذاری آنلاین فیلم و صوت و کتاب و… رو داره و هم امکان تماس تصویری، به نظر من که همه چی برای یه آموزش درجه یک و به مراتب سریعتر فراهمه.

حالا ما تو مرکز زبان حامی از سال ۹۵ به شکل حرفه ای آموزش آنلاین زبان رو شروع کردیم. دقیقا ۳ سال قبل از شروع کرونا (اون موقع که شاید خیلی ها نمیدونستن میشه زبان رو آنلاین هم درس داد.). کلاس های آنلاین آیلتس عموما به دو شکل برگزار میشه. (خصوصی و گروهی).

مزیت کلاس خصوصی آنلاین آیلتس اینه که به مراتب پربازده تر هست. چون استاد فقط و فقط در اختیار شماست. شما رو تحت نظر داره، برنامه براتون میریزه، کل تایم کلاس برای شماست و فرصت بیشتری برای مکالمه دارید و خلاصه اینکه سرعت پیشرفت شما توی کلاس های خصوصی خیلی بیشترست.

توی کلاس های آنلاین گروهی آیلتس هم همون محتوا تدریس میشه. همون برنامه برای شما لحاظ میشه. فقط تفاوت اینه که چون تایم کلاس برای همه بچه هست، فرصت کمتری برای هر زبان آموز هست که صحبت کنه. به همین خاطر طبیعتا سرعت رشد و پیشرفت کمتر از کلاس های خصوصی است. اما خب از اون طرف هزینه کلاس های گروهی پایین تره.

در نهایت با این توضیحات، این شمایید که باید تصمیم بگیرید کدوم کلاس برای شما مناسب تره. کلاس آنلاین آیلتس خصوصی یا گروهی؟

کلاس آنلاین خصوصی آیلتس

کلاس آنلاین گروهی آیلتس