آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی، به علاقه مندان یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند تا از سطح زبان خود اطلاع پیدا کنند. با اطلاع از سطح زبان خود می توانند در کلاس هایی متناسب با سطح زبان خود ثبت نام کنند، از کتاب هایی متناسب با سطح خود استفاده کنند و نیز دوره های متناسب با سطح زبان خود را تهیه کنند. لذا پیش از شروع به آموزش زبان ضروری است تا با انجام یک آزمون تعیین سطح ، سطح زبان خود را ارزیابی کنید و به تبع آن زبان را از سطح مناسب خود آغاز کنید تا هم وقت و هزینه شما تلف نشود و هم از یادگیری مطالب آموزشی لذت ببرید. پس توصیه می شود پیش از شرکت در دوره آموزش آنلاین زبان انگلیسی و یا کلاس های خصوصی زبان انگلیسی، یک آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی که در اینجا به طور رایگان برای شما تعبیه شده است را به انجام برسانید.

طبیعتا برای ارزیابی دقیق سطح زبان انگلیسی شما، باید همه ۴ مهارت اصلی یعنی Speaking , Listening , Writing, Reading ارزیابی شود. در کنار این ۴ مهارت دایره واژگان و گرامر نیز ارزیابی شود. با این وجود انجام برخی تست های تعیین سطح زبان انگلیسی می تواند ارزیابی مناسب و نسبتا دقیقی از سطح شما ارائه کند.

به طور استاندارد زبان انگلیسی شامل ۶ سطح مختلف است. این سطوح از مبتدی تا پیشرفته عبارتند از: سطح آغازین (A0)، سطح مقدماتی یا پایه (A1)، سطح پیش متوسط (A2)، سطح متوسط (B1)، سطح بالا متوسط (B2) و سطح پیشرفته (C1). شکل زیر ۶ سطح استاندارد را که مورد قبول مراجع علمی و دانشگاهی آموزش زبان است نشان می دهد.

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی

تعیین سطح زبان انگلیسی

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی

بر همین اساس مرکز زبان حامی یک آزمون رایگان تعیین سطح زبان انگلیسی طراحی کرده است که می توانید با پاسخگویی به این سوالات سطح زبان خود را مشخص کنید. این آزمون تعیین سطح زبان کاملا رایگان بوده و شما می توانید با پاسخگویی به ۲۵ سوال چهارگزینه ای سح زبان خود را دریابید. بر روی شروع آزمون تعیین سطح کلیک کنید و تست را آغاز کنید.

شروع آزمون تعیین سطح