آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی، به علاقه مندان یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند تا از سطح زبان خود اطلاع پیدا کنند. با اطلاع از سطح زبان خود می توانند در کلاس متناسب با سطح زبان خود ثبت نام کنند، از کتاب هایی متناسب با سطح خود استفاده کنند و نیز دوره های متناسب با سطح زبان خود را تهیه کنند. پس توصیه می شود پیش از شرکت در دوره آموزش آنلاین زبان انگلیسی، یک آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی که در اینجا به طور رایگان برای شما تعبیه شده است را به انجام برسانید.

آزمون استاندارد تعیین سطح زبان انگلیسی

طبیعتا برای ارزیابی دقیق سطح زبان انگلیسی شما، باید همه ۴ مهارت اصلی یعنی Speaking , Listening , Writing, Reading ارزیابی شود. در کنار این ۴ مهارت دایره واژگان و گرامر نیز ارزیابی شود. با این وجود، انجام برخی تست های تعیین سطح زبان انگلیسی می تواند ارزیابی مناسب و نسبتا دقیقی از سطح شما ارائه کند. در این صفحه دو سبک آزمون تعیین سطح برای شما وجود دارد که به بسته به نیاز خود میتوانید از آن استفاده کنید.

امتحان تعیین سطح زبان (آنلاین)

این آزمون تعیین سطح زبان کاملا رایگان بوده و شما می توانید با پاسخگویی به ۲۵ سوال چهارگزینه ای سح زبان خود را دریابید. بر روی شروع آزمون تعیین سطح کلیک کنید و تست را آغاز کنید.

آزمون تعیین سطح مکالمه

برای اینکه سطح مکالمه خود را تعیین کنید و از وضعیت مکالمه خود مطلع شوید. میتوانید یک جلسه رایگان مشاوره و تعیین سطح مکالمه زبان انگلیسی با یکی از اساتید رزرو کنید. پس از این جلسه میتوانید در صورت تمایل، با شرکت در کلاس آنلاین، مکالمه خود را بهبود بخشید.

سطوح استاندارد در زبان انگلیسی

به طور استاندارد زبان انگلیسی شامل ۶ سطح مختلف است. این سطوح از مبتدی تا پیشرفته عبارتند از: سطح آغازین (A0)، سطح مقدماتی یا پایه (A1)، سطح پیش متوسط (A2)، سطح متوسط (B1)، سطح بالا متوسط (B2) و سطح پیشرفته (C1). شکل زیر ۶ سطح استاندارد را که مورد قبول مراجع علمی و دانشگاهی آموزش زبان است نشان می دهد.

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی
سطوح استاندارد زبان انگلیسی