روش های نوین و جذاب یادگیری زبان

یکی از دلایل مهمی که باعث می شود تعداد زیادی از زبان آموزان، آموزش خود را نیمه کاره رها کنند، به کارگیری روش های خسته کننده و قدیمی آموزش زبان انگلیسی توسط برخی اساتید و  موسسه های ناکارآمد است. تحقیقات زیادی در زمینه آموزش و یادگیری ثابت کرده است که بیشترین بازده یادگیری در زمان خنده، شادی و لذت بردن از فرآیند آموزشی است. لذا باید زبان انگلیسی را طوری آموخت تا از یادگیری آن لذت برد. در این مقاله چند روش عالی و هیجان انگیز برای یادگیری زبان انگلیسی مطرح خواهد شد.

روش های جذاب برای یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی باید به نحوی باشد که زبان آموز عاشق مطالعه و یادگیری زبان شود. در این صورت است که زبان آموز با عشق و علاقه دنبال یادگیری رفته و بیشترین یادگیری را در کوتاه ترین زمان خواهد داشت. در اینجا نقش یک استاد خوب در درجه اول خود را نشان می دهد. این مهمترین وجه تمایز یک استاد حرفه ای از یک استاد ناکارآمد است. برای ایجاد این انگیزه، استاد باید بتواند در کنار ویژگی های شخصی و حرفه ای مناسب خود، از روش های نوین آموزش زبان انگلیسی استفاده کند. برخی از این روش ها می تواند سبب افزایش انگیزه و جذاب شدن یادگیری زبان شود.

یادگیری زبان انگلیسی با فیلم و سریال

یکی از روش های جذاب یادگیری زبان انگلیسی، استفاده از فیلم ها و به ویژه سریال ها برای یادگیری زبان است. عموما استفاده از سریال ها سودمندتر است زیرا داستانی کلی و روزمره دارد و لذا  برقراری ارتباط با آن راحت تر است. این روش چند مزیت دارد:

  •  سبب تقویت لیسنینگ می شود.
  • شما را با اصطلاحات کاربردی آشنا می کند.
  • حافظه تصویری ایجاد می کند و سبب افزایش یادگیری می شود.

استفاده از وبسایت های آموزشی

بسیاری از وبسایت های استاندارد و قدرتمند وجود دارند که مطالب متنوع و در زمینه های مختلف ارائه می کنند. این وبسایت ها با محتوایی جذاب و برنامه ریزی دقیق هم اهداف آموزشی دقیقی را دنبال می کنند و در عین حال بسیار جذاب هستند. بسیاری از این وبسایت های آموزش زبان در مقاله ای مجزا معرفی شده است.

کلاس های فری دیسکاشن یا بحث آزاد

کلاس های فری دیسکاشن free discussion یا بحث آزاد هم از روش های جالبی است که سبب افزایش انگیزه و ایجاد علاقه در زبان آموزان شود. در این دوره ها، زبان آموزان می توانند در قالب یک ارتباط گروهی و دوستانه، زبان انگلیسی را بیاموزند و لذا این محیط صمیمی، جذابیت آموزش را دو چندان می کند.